Yapılan Etkinlikler  
İtalya Hakkında  
İşbirliği Teklifleri  
İtalya'daki Fuarlar  
Ege'deki İtalyan Firmalar  
Yararlı Linkler  
İtalya'da Tatil Günleri  
Talepleriniz  
İnsan Kaynakları  
Üyelik  
Sık Sorulan Sorular  
İletişim  
 
 
 

 
İzmir İtalyan Ticaret Odası
ISO 9001:2008
kalite belgesine sahiptir
       
   İTALYA HAKKINDA
  TREVISO


Veneto Bölgesi’nde bulunan, Sile Nehri boyunca uzanan Treviso tarihi yapıları ile son dönem Gotik ve Rönesans dönemini bir tablo güzelliğinde sunmaktadır. Venedik’e 30, Padova, Vicenza’ya 62 uzaklıktadır.
Treviso’da 84.169 adet firma faaliyet göstermektedir. Firma sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle imalat sanayinde mekanik ve mobilya sektörüne yatırım yapılmaktadır. Yatırım yapılan diğer sektörler yapı, gıda ve makine sektörleridir.
Yatırımcılardan %25’i kadındır. 2005 yılında kadın yatırımcılar toptan ticaret ve imalat sektöründe, gayrimenkul hizmetleri ve diğer kamusal / sosyal hizmetler sektöründe yoğunlaşmıştır.
Treviso’daki 8.908 yabancı yatırımın %82,5’lik bölümü Avrupa Birliği dışındaki ülkeler tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu yatırımlar genel olarak iletişim ve ulaşım sektörlerinde gerçekleşmiştir.

Son yıllarda beyaz eşya sektöründe ve tekstil sektöründe (özellikle iç giyim) düşüşler yaşanırken, gıda sektöründe, tıbbi ve ortopedi malzemeleri sektöründeki artışlar gözlenmiştir. Turizm alanında ise turistlerin Treviso ve çevresine olan ilgisi giderek artarken bu bölgeyi en çok ziyaret eden ülkeler İngiltere, Almanya, İspanya, Fransa ve Amerika olmuştur.

Treviso ile ilgili Siteler:
Otel aramak için: www.spacehotels.it
Turistik bilgi için: www.trevisoweb.com
Treviso havaalanı ve uçak seferleri için: www.trevisoairport.it
Treviso sektörleri ve firmalar hakkında bilgi için: www.trevisopagine.com

   
  << İtalya Hakkında Listesine Git
  © İZMİR İTALYAN TİCARET ODASI design & developed by Tanıdık Ajans