Dünya’da İtalyan Mutfağı Haftası – 19 Kasım 2022

Dünya’da İtalyan Mutfağı Haftası – 19 Kasım 2022

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası bu yıl 7. düzenlenen İtalya Dışişleri Bakanlığı tarafından dünyanın 124 ülkesinde gastronomi kültürünün tanıtımı amacıyla organize edilen “Dünya’da İtalyan Mutfağı Haftasını” İzmir İtalya Konsolosluğu işbirliği ile 19 Kasım 2022’de Filo d’Olio Restoran’da kutladı.
Gecenin açılışında Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba ve İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio birer konuşma yaptılar. Başkan Alba “İtalyan Mutfağı, İtalyan kimliğinin ve kültürünün temel bileşenlerinden biridir. Aynı zamanda İtalyan markasının ayırt edici özelliklerindendir. Geceye katılan tüm katılımcılara, emeği geçenlere ve gecenin sponsorlarına teşekkür ediyorum” dedi.
İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio ise düzenlenen geceye yoğun katılım için ve İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odasına organizasyon için teşekkür etti.
İtalyan Mutfağı Haftası’nın bu yılki temasının “Bir arada olma, sürdürülebilirlik ve yenilik: İnsan sağlığı ve gezegenin korunmasına yönelik İtalyan mutfağının bileşenleri” olduğunu vurguladı.
Danilo Zanna ise İtalyan Mutfağı Haftası’nın tüm dünyada eş zamanlı olarak kutlandığını belirterek, “İtalyan gastronomisi sadece yemek değil. hep birlikte yemeğe oturmak, konuşmak, dertleşmek ve en sevdiğimiz insanlara ayırdığımız bir zamandır. Böyle bir geceye ev sahipliği yapmaktan onur duydum. Aile geleneğimizden en sevdiğim tabakları İzmir İtalyan Ticaret Odası misafirleri için yorumladım” dedi.
Güzel bir müzik eşliğinde zevkli bir gece geçiren misafirler İtalyan lezzetlerini deneyimlediler. Sponsorlara plaket takdiminin ardından gece İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio ve Chef Danilo Zanna tarafından hep birlikte pasta kesildi. Gecenin sonunda İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası gecenin anısına misafirlerine bir hediye takdim etti.
Gecenin tüm katılımcılarına ve Sponsorlarına çok teşekkür ederiz.
 
Altın Sponsorlar:
Ben Boru, Bitron Elektromekanik, Çobantur Boltas TR, Kaltun Grup
Gümüş Sponsorlar:
Aset Global Lojistik, Azuro Ink, Grimaldi Balay, Eryiğit & Erten Attorney Partnership , Gökhan Maraş, Süreko Atık Yönetimi A.Ş., Tenax Avrasya Kimya, Pınar Süt, Korsini Saf Ambalaj
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.