Olağan Genel Kurul Toplantısı 24.02.2023

Olağan Genel Kurul Toplantısı 24.02.2023

Pietro Alba İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’nda yeniden Başkan seçildi.
🇮🇹🇹🇷
İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odasının Olağan Genel Kurul Toplantısı 24 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşti. Genel Kurul’a İzmir İtalya Konsolosu Sn. Valerio Giorgio ve çok sayıda üye katıldı.
Sn. Konsolos Valerio Giorgio ve CCİİZMİR’in görev süresi sona eren Başkanı Pietro Alba birer açılış konuşması yaptı.
Konsolos, iki ülke arasındaki ihracat ve ithalatın durumundan bahsederek, İtalya’nın 2022 yılında 2021 yılına kıyasla 26,4 milyar toplam ticaret (+%14,8) ile 14.081,6 milyar dolar ithalat ve 12.353,6 milyar dolar ihracat ile 5. ticari ortak olarak konumlandığının altını çizdi. Türkiye’yi vuran deprem faciasına da dikkat çekerek, İtalya’nın cömert katkısını vurguladı ve çok sayıda can kaybı için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını istedi.

Ardından Pietro Alba ve Genel Sekreter Eren Alpar, CCİİZMİR’in 2021-2022 yılları arasında elde ettiği çok sayıda sonucu ayrıntılı olarak sundular. Finansal, ekonomik ve görünüm açısından elde edilen her bir hedef ve sonucu ve 2023-2024 yılları için yeni hedefleri örneklerle açıkladılar.

Genel Kurul’da 2022 yılı mali ve faaliyet raporları ve 2023 yılı faaliyet planı ve bütçesi onaylandı. Daha sonra 2025 yılına kadar görevlerini sürdürmek üzere Dernek Organları seçildi.

İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası’nın Olağan Genel Kurulundan sonra gerçekleşen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında Pietro Alba yeniden Başkan, Sahika Aşkiner ve Rebii Akdurak Başkan yardımcıları, Enrico Aliberti sayman ve sırasıyla Bülent Akgerman, Işın Yılmaz, Enrico Bora Corsini, Enrico Friz ve Mustafa Nafiz Delen Yönetim Kurulu üyeleri olarak seçildiler.

Yaptığı konuşmada bir önceki dönemde gururla taşıdığı bu rolü taşımaya devam edeceğini söyleyen Alba, Hem bir girişimci olarak hem de bu görev vesilesi ile iki ülke arasında ticari elçi görevini üyelerin desteği ile başarıyla sürdürmeye devam edeceğini belirtti.

No Comments

Post A Comment